Bookmark and Share

2012 - 2013 Chapter Recognition

CHAPTER President Level

Region I - Erike Young, MPPA, CSP, ARM, Regional Vice President

Alaska Alicia Martinez Gold
Bakersfield Guy Waski Gold
Central Valley James Parnell Gold
Columbia Willamette Lucas Betts Gold
Los Angeles Ed Aschoff Gold
Lower Columbia Basin Garrett Knutson Gold
Orange County William Jones Gold
Puget Sound Ted Davis Gold
San Diego Gary Couture Gold
San Francisco John Messing Gold
Southern Oregon Mary Hoskins Gold
Cascade Twyla Gallaway Silver
Hawaii Craig Shoji Silver
Long Beach Thomas Butler Bronze
Midnight Sun Sheila Gwizdak Bronze
Sacramento Teresa Davies Bronze
     

Region II - Michael F. Lorenzo, MS, CSP, Regional Vice President

 
Arizona Tim Page-bottorff Gold
Big Sky Tina Smollack Gold
Colorado Jeffrey Citrone Gold
Craters of the Moon Eric Harmston Gold
New Mexico Gary Wright Gold
Rocky Mountain Kamran Azad Gold
Snake River Amanda Lundgren Gold
Southern Arizona Shari DiPeso Gold
Southern Colorado Garrett Wilkie Gold
Utah Nathan Spencer Gold
Four Corners Karen Ortega Silver
Colorado Plateau Lynn Pavelka Bronze
Sierra Nevada Russell Rocha Bronze
Southern Nevada Adolf Duarte Bronze
     

Region III - G. Alan Brown CSP, Regional Vice President

Central Texas Robert Aquadro Gold
Gulf Coast Kevin Rice Gold
Oklahoma City Sean Hickey Gold
Panhandle James Frost Gold
Sabine Neches David Reeder Gold
South Plains Renee Witherspoon Gold
Southwest James Johnstone Gold
East Texas George Kezerle Silver
Fort Worth Darren Alexander Silver
Paso Del Norte Mike Gonzales Silver
Permian Basin William "Dusty" Roach & Daniel Hidalgo Silver
South Texas Forrest Richardson Silver
Coastal Bend Laura Maldonado Bronze
Tulsa Scott Marsh Bronze
     

Region IV - Pamela B. Perrich, MPH, CIH, Regional Vice President

Alabama Bobby Fitzgerald Gold
Central Florida Jennifer Zipeto Gold
Georgia Andrew Wilson Gold
Greater Baton Rouge David Noland Gold
Mobile Robert Napier Gold
North Florida Yaniv Zagagi Gold
West Florida Julia Bradley Gold
Acadiana Claude Ledet Silver
Gold Coast Anthony Wegner Silver
South Florida C Scott Silver
Bayou Alyssa Whitman Bronze
Florida Suncoast Ben McManaway Bronze
New Orleans Elizabeth Inabau Bronze
     

Region V - Diana M. Stegall, CSP, CFPS, ALCM, ARM, CPCU,
Deputy Regional Vice President

Greater Chicago William Rudersdorf Gold
Hawkeye Joshua Jacobsen Gold
Heart of America Brittany Ohlemeyer Gold
Nicolet Gwendolyn Arps Gold
Northeastern Illinois Donald Phillips Gold
Northwest James Nelson Gold
Quad Cities Michael Doucette Gold
St. Louis A.J. Gajdosik Gold
Three Rivers Anita Worden Gold
Wisconsin Bruce Morton Gold
Great Plains Eric Schermerhorn Silver
Badgerland Mathew Vander Woude Bronze
Central Illinois D Grieshaber Bronze
Stateline David Anspaugh Bronze
Wichita Jenna Hackler Bronze
     

Region VI - Vincent Miller, CSP, Regional Vice President

 
Greater Tidewater Vernon Penix Gold
Kuwait N Vasudevan Gold
National Capital Carol Woodruff Gold
North Carolina Arlene Edwards Gold
NoVa Vincent Courtemanche Gold
Piedmont Alex Sierra Gold
Tarheel Jeffrey Bruening Gold
Triad Holly Johnson Gold
Chesapeake Patrick Wheltle Silver
Colonial Virginia Dirrick Simmons Silver
Western Carolina James Fox Silver
Delmarva Brian Hughes Bronze
India Krishna Sen Bronze
Low Country Kathy Harbeson Bronze
     

Region VII - Tara R. Falin, CSP, Regional Vice President

   
Audubon Beth Phelps Gold
Central Indiana Bradley May & Vincent Plank Gold
Central Ohio Tanis Marquette Gold
Chattanooga Kim Shamblin Gold
Greater Detroit Rebecca Drzewiecki Gold
Greater West Virginia Zachary LeMasters Gold
Kitty Hawk Christopher Woods Gold
Louisville Corey McIlvoy Gold
Middle Tennessee Jimmie Tullis Gold
Nigeria Justina Okoro Gold
Northern Ohio Revoe Robinson Gold
Southwestern Ohio Robert Irvine Gold
West Michigan Brian Oczepek Gold
Greater Calumet Daniel Kramer Silver
McKinley Thomas Babyak Silver
West Tennessee Thomas Richardson & Douglas Spoerre Silver
Anthony Wayne Sara Cupp Bronze
East Tennessee Bronze
Michiana Thomas Christophel Bronze
Northeast Tennessee Jimmy Rhinehardt Bronze
Northwest Tennessee Bruce Meade Bronze
     

Region VIII - Eric M. Stager, CSP, CIH, Regional Vice President

Connecticut Valley William Reardon Gold
Granite State John Wojtas Gold
Greater Boston Eugenia Kennedy Gold
Hudson River Valley Matthew McDonald Gold
Long Island Shawn Reardon Gold
New Jersey George Olsen Gold
New York City Shaun Carvalho Gold
Penn-Jersey Shaundree Davis Gold
Western Pennsylvania Nicholas Kuntz Gold
Worcester County Brian Duffy Gold
Central New York James Flint Silver
Eastern New York Michael Needham Silver
Lehigh Valley Bruce Everett Silver
Philadelphia John Myers Silver
Genesee Valley Paulette Lantuh Bronze
Niagara Frontier John Monson & David Brick Bronze